Wydajmy razem płytę

Zapraszamy Państwa do włączenia się w akcję Pomorskiego Stowarzyszenia Instrumentalistów Academia, której finałem ma być wydanie na płycie kompaktowej Symfonii h-moll op. 24 Polonia I.J. Paderewskiego.
Słynne dzieło, napisane na cześć heroicznej przeszłości Polski, upamiętnia Powstanie Styczniowe oraz bohaterską walkę o wyzwolenie, a także nadzieję na zwycięstwo, które Twórca obrazuje wprowadzając do kompozycji temat hymnu
„Jeszcze Polska nie zginęła”.
PSI Academia, nawiązując m.in. do pierwszego wykonania dzieła przed polską publicznością, planuje utrwalić je z Orkiestrą Lwowskiej Narodowej Filharmonii. Wybór nie jest przypadkowy, bowiem kunszt wykonawczy zespołu docenił w roku 1910 I.J. Paderewski. To właśnie On podjął decyzję, że na I Zjeździe Muzyków Polskich we Lwowie z okazji 100-rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, prawykonania utworu przed polską publicznością dokonają lwowscy instrumentaliści. Zatem wydanie CD z nagraniem Symfonii h-moll w interpretacji tej samej orkiestry będzie miało symboliczny charakter.
Zróbmy wszystko, by Polonia doczekała się historycznego nagrania i wydania na płycie kompaktowej. Światowa premiera wydawnictwa odbędzie się w roku 2020, sto dziesięć lat po lwowskim prawykonaniu.

Oddajmy hołd Chopinowi, oddajmy hołd Paderewskiemu!


Prosimy o przekazanie środków finansowych za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/gbvj5p
Dzięki wpłatom będziemy mogli wyprodukować compact disc.


Dziękujemy Państwu za czynny udział w zbiórce. Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą Państwo o naszej wspólnej akcji poinformować kolejnych melomanów.


Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Gmina Miasto Szczecin zadeklarowała przekazać na wydanie symfonii „Polonia” I.J. Paderewskiego w sumie 40 tys. złotych. Stowarzyszenie podpisało już z Miastem pierwszą umowę, opiewającą na kwotę 20 tys. złotych, która to suma przekazana zostanie w roku 2019, w ramach realizacji zadania publicznego „Mecenatu kulturalnego Miasta Szczecin”.


 

Partnerami festiwalu są Akademia Sztuki w Szczecinie, Miasto Szczecin, Gmina Międzyzdroje, DK Krzemień w Szczecinie, MDK w Międzyzdrojach, Willa Lentza w Szczecinie, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, FPWN, ZAIKS oraz Pomorze Zachodnie #pomorzezachodnie