Mari Fukumoto

Absolwentka Tokyo University of the Arts klas organów Tsuguo Hirono oraz Yuichiro Shiina, klawesynu Masaaki Suzukim – dyrektora legendarnego Bach Collegium Japan, uczyła się także improwizacji u Masahiko Satoh i jest aktywnym członkiem zespołu Alien Networks.

Dzięki dwuletniemu stypendium DAAD oraz Otto Stöterau Foundation doskonaliła swoje umiejętności z zakresu wykonawstwa dawnej muzyki organowej u Wolfganga Zerera w Hochschule für Musik und Theater Hamburg.

Jest pierwszą Japonką, która wygrała Międzynarodowy Konkurs Organowy Musashino-Tokyo. Otrzymała Johann Pachelbel Prize (Pierwsza Nagroda)
na konkursie towarzyszącym 62. International Organ Week w Norymberdze,
odniosła zwycięstwo we Włoszech podczas trzeciego Międzynarodowego Konkursu Agati-Tronci w Pistoi oraz czwartego Międzynarodowego Konkursu Daniel Herz w Brixen. W ramach tournée organizowanego w roku 2015 wystąpiła
m.in. w katedrach w Salzburgu, Brixen i na Festiwalu Organowym w Liepaji
na Łotwie. W roku 2017 zdobyła drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Jana Pieterszoona Sweelincka w Amsterdamie.

Jej bogaty repertuar obejmuje utwory od muzyki dawnej, ze szczególnym upodobaniem niemieckiego baroku, przez romantyzm, aż po kompozycje współczesne i improwizację.

Koncerty organistki transmitowało Neues Deutsche Rundfunk i Bayerischer Rundfunk. Wytwórnia Naxos wydała jej pierwszą płytę kompaktową dystrybuowaną na całym świecie.

Koncertująca w zespole z Matthiasem Höfsem i Christophem Baerwindem artystka wystąpowała ponadto z Orkiestrą Symfoniczną w Osace, w katedrze salzburskiej, prestiżowej hamburskiej Laeiszhalle oraz z filharmonikami w Essen. W swoim dorobku ma również solistyczne wykonanie Sinfonii Concertante Josepha Jongena z Orkiestrą Symfoniczną w Kyoto pod batutą Kena Takaseki.


Termin i miejsce koncertu
17 sierpnia (piątek), godz. 19.00 – Trzęsacz
kościół pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Pałacowa 3