Bartłomiej Kłos

Baryton, absolwent Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2018 na kierunku wokalistyka w klasie śpiewu prof. Leszka Skrli. Sztukę wokalną dokształcał pod okiem Roberta Evansa, Eamonna Dougana i Lucii Duchonovej. Współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie debiutował na scenie operowej w roli Marcina Pakuły w Verbum Nobile S. Moniuszki. Pracował również z Bamberger Sypmhoniker oraz Narodowym Forum Muzyki
we Wrocławiu. Wykonywał partię Nardo w La finta giardiniera W. A. Mozarta w akademickiej produkcji pod batutą Sylwii Janiak-Kobylińskiej, partię Salieriego w operze Mozart i Salieri N. Rimskiego-Korsakowa, partię Piłata w Pasji wg. św Jana J.S. Bacha.

Występował jako solista w Requiem op. 48 G. Faure na koncertach w Gdańsku i Słupsku pod batutą Bohdana Jarmołowicza oraz w Petite Messe solennelle
G. Rossiniego pod batutą Rolfa Becka w Aldersbach. Jako solista Opery Nova w Bydgoszczy kreował partię Schaunarda w Cyganerii G. Pucciniego, Macieja w Strasznym Dworze, S. Moniuszki, Barona w Traviacie G. Verdiego, Dr Falke w Zemście nietoperza J. Straussa, Populescu w Hrabinie Maricy I. Kalmana oraz Rybaka/Rajcę w Awanturze w Recco M. Małeckiego.

Laureat III Nagrody oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie pieśni polskiej przez głos męski na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku, otrzymał I nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach/Busku-Zdroju.


Termin i miejsce koncertu

10 sierpnia (sobota), godz 19.00 – Szczecin
Opera na Zamku
ul. Korsarzy 34