Magdalena Jakubska-Szymiec

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Bernarda Steuera (dyplom z wyróżnieniem) oraz międzynarodowej klasy saksofonu Radka Knopa w Conservatoire de Region de Perpignan (Francja). Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także dwukrotna Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Wśród najważniejszych nagród i wyróżnień saksofonistka wymienia:
Grand Prix i „Rydwan Apollina” (Ogólnopolski Konkurs „Młody Muzyk”), I nagroda (XXVII Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych we Wrocławiu), II miejsce (I Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy w Opolu), I miejsce w kategorii Instrumenty Dęte Drewniane (Konkurs o Stypendium Fundacji Yamaha Music Foundation of Europe).

Jako kameralistka współpracuje z pianistką Joanną Balewską, a z gitarzystą Grzegorzem Szymcem, który prywatnie jest jej mężem, współtworzy zespół
The SIX & SAX Duo. Koncertowała z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Filharmonia Śląską, Orkiestrą Muzyki Nowej oraz Orkiestrą Aukso.

Ponadto uczestniczy w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów saksofonowych oraz jest wykładowcą na kursach organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla nauczycieli, studentów i uczniów. Jako adiunkt prowadzi klasę saksofonu w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

W 2016 roku ukazał się jej debiutancki album Łukasz Woś – Works for saxophone and piano.

Magdalena Jakubska-Szymiec jest endorserem firmy BG France oraz D’Addario.


Termin i miejsce koncertu

13 sierpnia (wtorek), godz. 17.00 – Szczecin
Dom Kultury „13 Muz”
Plac Żołnierza Polskiego 2