Leszek Salwa

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku ośmiu lat od nauki gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Chorzowie. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (klasa waltorni mgr. Kazimierza Pamuły) oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (klasa waltorni starszego wykładowcy Mieczysława Korcza).
Pierwszy waltornista Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego w Katowicach współpracuje m.in z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Polską Filharmonią Kameralną, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO, Śląską Orkiestrą Kameralną w Katowicach, Wroclaw Score Orchestra. Członek Śląskiego Kwartetu Waltorniowego, w roku 2010 nagrał płytę Polskie Kwartety Waltorniowe wydaną wspólnie przez ZM CONCEPT oraz czołowego producenta instrumentów dętych firmę Gebr Alexander Mainz. W latach 2006–2016 w charakterze pierwszego waltornisty nagrał z Polską Filharmonią Kameralną Sopot wszystkie symfonie L. van Beethovena wydane przez niemiecką firmę TACET w systemie analogowym CD oraz niespotykanym wcześniej w Polsce SACD.
Brał udział w ponad stu nagraniach płytowych oraz muzyki filmowej. Odbył kilkadziesiąt podróży koncertowych, których zasięg obejmuje m.in. Japonię, kraje Europy Zachodniej, USA i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Regularnie uczestniczy też w polskich i zagranicznych festiwalach muzycznych.
Prowadzi również działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach oraz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach.


Termin i miejsce koncertu
14 sierpnia (wtorek) – Trzęsacz
kościół pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Pałacowa 3