Tomasz Sośniak

Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (klasa fortepianu prof. Alicji Kledzik), doktor sztuk muzycznych i adiunkt macierzystej uczelni.
Członek zespołu Sepia Ensemble specjalizującego się przede wszystkim w interpretacji  muzyki współczesnej, koncertował  m.in. w Chinach, Estonii, Iranie, Irlandii, Luksemburgu i Niemczech, Laureat ogólnopolskich i zagranicznych konkursów pianistycznych oraz kameralnych, zdobył wiele nagród, a wśród nich: drugą na IX Konkursie Pianistycznym „Ludwik Stefański i Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Płocku, pierwszą na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Magnificat Lupiae” w Lecce i na XII Międzynarodowym Konkursie Kameralnym „Don Vincenzo Vitti” w Castellana Grotte.
Od wielu lat współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. W 2014 roku nagrał wspólnie z Anną Budzyńską (sopran) płytę z nieznanymi pieśniami kompozytorów słowiańskich. Znalazły się na niej utwory m.in. Żeleńskiego, Dvořaka i Lisinskiego. Uczestniczył także w projekcie Culture Orchestra w latach 2014 i 2015. W roku 2017 został współopiekunem Koła Pianistów, działającego przy poznańskiej Akademii Muzycznej.