Joanna Tylkowska-Drożdż

Kształciła się pod kierunkiem profesorów Ryszarda Karczykowskiego i Janusza Ratajczaka. Sztukę wokalną rozwijała na międzynarodowych kursach mistrzowskich u C. Elssnera R. Karczykowskiego, A. Pearce’a i P. Tschaplika. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych: Kangasniemi Music Festival (Finlandia), Muzyki Wiedeńskiej (Wrocław), Dotknięcie Żywiołow (Krakow), oraz Muzyki Organowej i Kameralnej (Kamień Pomorski). W 2004 roku debiutowała w szczecińskiej Operze na Zamku rolą Paminy (Czarodziejski flet). Wystąpiła na gali Opera Night w Shanghai Grand Theatre, jako Iwona śpiewała w Theatre Silvia Monfort (Paryż) podczas polskiej prapremiery opery Iwona, księżniczka Burgunda Z. Krauzego.

Gościnnie grała w Operze Krakowskiej w przedstawieniach: Traviata i Rigoletto
G. Verdiego, Halka S. Moniuszki, a także Orfeusz i Eurydyka Ch.W. Glucka. Brała udział w europejskich tournée, wcielając się w rolę Sophie z opery Kawaler srebrnej róży (Hiszpania) i mozartowskiej Zuzanny z Wesela Figara (Belgia, Holandia). W 2008 roku debiutowała na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. W Teatro Sangiorgi (Katania) wykonała Good night na sopran, flet altowy, fortepian i 3 tam-tamy op. 63 H.M. Goreckiego. W 2010 roku po raz pierwszy wystąpiła na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w Parii S. Moniuszki. Na koncercie Szczecin Carlowi Loewemu śpiewała z niemieckim barytonem Romanem Treklem. Nominowana
do Bursztynowego Pierścienia za rolę Rozalindy w Zemście nietoperza J. Straussa. Ostatnie jej premiery teatralne to Eugeniusz Oniegin (Tatiana), Napój miłosny (Adina) oraz Hrabina Marica (Marica). Profesor Joanna Tylkowska-Drożdż jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie.


Terminy i miejsca koncertów

10 sierpnia (sobota), godz. 19.00 – Szczecin
Opera na Zamku
ul. Korsarzy 34

11 sierpnia (niedziela), godz 19.00 – Berlin
bazylika Świętego Jana Chrzciciela
ul. Lillenthalstraße 5

12 sierpnia (poniedziałek), godz 20.00 – Szczecin
bazylika archikatedralna św. Jakuba Apostoła
ul. Świętego Jakuba Apostoła 1