Julia Wolańska-Gajda

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (klasa fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego). Obecnie jest doktorantką uczelni.
Od najmłodszych lat brała udział w koncertach, konkursach, festiwalach w kraju i za granicą. Laureatka pierwszych nagród (Duo Wolańska/Gajda) na Salzburg Grand Prize Virtuoso International Music Competition (2018), (Duo Wolańska/Gajda) na 54. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (2017) w kategorii muzyki kameralnej, Top Winner na XXV Ibla Grand Prize World Music Competition w Ragusie/Sycylia (2016), na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Val Tidone/Włochy (2015).
Jako solistka i kameralistka (Duo Wolańska/Gajda, Duo Toccanto) koncertowała w Anglii, Austrii, Belgii, Chinach, Indonezji, Japonii, Kambodży, Korei, Malezji, Niemczech, Polsce, Szwecji, Tajlandii, Wietnamie, USA, na Słowacji i Węgrzech oraz we Włoszech.
W maju 2017 roku zadebiutowała w najbardziej renomowanych salach koncertowych świata – w nowojorskiej Carnegie Hall oraz w Filharmonii Berlińskiej.
Wielokrotnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich, a jej pedagogami byli profesorowie: Maurizio Barboro i Ivan Battiston (Włochy), John Damgaard i Geir Draugsvoll (Dania), Martin Hughes (Anglia), Stefan Hussong (Niemcy), Grzegorz Kurzyński i Andrzej Jasiński (Polska), Mie Miki (Japonia), Aleksey Orlovetsky (Rosja), Reinhold Puri-Jobi (Austria), Andrzej Tatarski (Polska) i Clemens Zeilinger (Austria).


Termin i miejsce koncertu
17 sierpnia (piątek) Trzęsacz
kościół pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Pałacowa 3