Wykonawcy

Absolwent Wydziałów Wychowania Muzycznego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej oraz Kompozycji Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej
im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (klasa dyrygentury symfonicznej
prof. Renarda Czajkowskiego) zgłębiał także tajniki dyrygentury kantatowo-oratoryjnej w klasie prof. Stefana Stuligrosza.

W swojej Alma Mater wypromował pięciu doktorów sztuki muzycznej w dyscyplinie dyrygentura. Na Uniwersytecie Szczecińskim pełnił zaszczytną funkcję dyrektora muzycznego. W strukturach Katedry Edukacji Artystycznej uczelni stworzył dwa muzyczne kierunki studiów, które miały decydujący wpływ na powstanie Akademii Sztuki w Szczecinie.

Współtwórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, pracownik Państwowej Opery w Bydgoszczy i kierownik muzycznym Opery i Operetki w Szczecinie dyrygował znanymi dziełami operowymi, takimi jak m.in.: Straszny Dwór, Halka, Flis, Verbum Nobile , Straszny Dwór
S. Moniuszki, Traviata, Rigoletto G. Verdiego, Madame Butterfly, Tosca, Cyganeria
G. Pucciniego, Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego, Carmen G. Bizeta, Cyrulik Sewilski G. Rossiniego oraz operetkami: Wesoła Wdówka, Cygańska miłość F. Lehara, Baron cygański J. Straussa i Ptasznik z Tyrolu K. Zellera.

Prowadził koncerty w większości krajów Europy oraz w Stanach Zjednoczonych z udziałem wybitnych artystów, takich jak m. in.: Kevin Kenner, Olga Kern, Konstanty Andrzej Kulka, Adam Makowicz, Bartłomiej Nizioł i Piotr Paleczny. Oklaskiwano go w kopenhaskim Konserwatorium Królewskim, w Filharmonii Berlińskiej, w Narodowej Lwowskiej Filharmonii, w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie
i w siedzibie hamburskich filharmoników.

W nowojorskich salach koncertowych Lincoln Center i Carnegie Hall zamykał w roku 2010 Międzynarodowy Rok Chopinowski. Dyrygował wówczas utwory Fryderyka Chopina interpretowane przez Olgę Kern, Adama Makowicza, Jerzego Stryjniaka i Sławomira Wilka. W roku 2013, w obecności Krzysztofa Pendereckiego, poprowadził dzieło Mistrza Powiało na mnie morze snów – pieśni zadumy i nostalgii.

Z firmami DUX i ACTE PREABLE nagrał 10 płyt kompaktowych. Za wybitne osiągnięcia Kapituła Klubu Liderów Nauki przyznała Profesorowi zachodniopomorskiego Nobla 2010 w dziedzinie nauk artystycznych. Spośród wielu odznaczeń dyrygent ceni szczególnie Wielki Order Świętego Ottona z Bambergu, Złoty Gryf Pomorski , a także Złoty Krzyż Zasługi oraz Medale Gloria Artis.

 


Terminy i miejsca koncertów
9 sierpnia 2020 (niedziela), godz.13.00
Szczecin, bazylika archikatedralna św. Jakuba Apostoła
ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

9 sierpnia (niedziela), godz. 18.00
Konarzewo 17, kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

 

 

 

 

 

Wokalista, członek Młodzieżowej Orkiestry Dętej Łobeskiego Domu Kultury słynącej z urozmaiconych koncertów organizowanych w wielu krajach Europy.

Miłośnikowi jazdy konnej i natury od dziecka towarzyszyła muzyka. Brał udział w konkursie Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Szczecińskiej, gdzie zdobył zaszczytne wyróżnienie.

Wraz ze Zbyszkiem Brzoskowskim uczestniczył jako luzak w wielu zawodach w powożeniu, zdobywając wysokie lokaty na konkursach organizowanych w różnych zakątkach świata.


Terminy i miejsca koncertów
3 sierpnia (poniedziałek), godz. 18.00
Pustkowo, Park Przyjaciół Pustkowa
Bałtycki Krzyż Nadziei

7 sierpnia (piątek), godz. 19.00
Łobez, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Browarna 13

Absolwent Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego w Poznaniu, przez 12 lat śpiewał w Poznańskim Chórze Chłopięcym. Brał udział w wielu festiwalach, takich
jak np.: Nadnoteckie Bel Canto, a także Rossini in Wildbad – Belcanto Opera Festival, gdzie wcielał się w role bohaterów oper Gioacchina Rossiniego Mahometo II i Aureliano in Palmira. W roku 2019, w filharmonii opolskiej kreował postać Poety w operze Józefa Elsnera Kabalista. Otrzymał wyróżnienia na 21 Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina we Vràblach na Słowacji oraz za najlepsze wykonanie utworu Wolfganga Amadeusza Mozarta na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Bella Voce” w Busku-Zdroju.

W czerwcu 2020 roku ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie na Wydziale Wokalistyki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Swoją wiedzę o muzyce i technice śpiewu poszerzał też na kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez Jadwigę Rappé, Kaludiego Kaludova, Marcina Kozieła, Wojciecha Maciejowskiego i Manfreda Schiebla.


Termin i miejsce koncertu
11 sierpnia (wtorek), godz. 19.00
Szczecin, bazylika archikatedralna św. Jakuba Apostoła
ul. św. Jakuba Apostoła 1

Absolwentka studiów specjalistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów podyplomowych w Hochschule für Musik w Weimarze, a także  Yale University w New Haven, z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła także Hochschule für Musik und Theater w Lipsku oraz na wielu mistrzowskich kursach fletowych, m.in. u Jeanne Baxtresser, Jamesa Galwaya, Jeana Claude’a Gérarda, Petera-Lukasa Grafa, Petera Lloyda, Ransoma Wilsona i Jacques’a Zoona.

Laureatka wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych,
m.in.: 10. Międzynarodowego Konkursu Fletowego Friedrich Kuhlau w Uelzen (Niemcy), zdobywczyni m.in. drugich  nagród na 4. Międzynarodowym Konkursie Fletowym Internazionale Premio w Padwie (Włochy) i na 4.Międzynarodowym Konkursie Fletowym Internazionale di Interpretazione Flautistica Città di Ovada (Włochy) oraz finalistka i laureatka nagrody specjalnej  na 11. Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Timișoarze (Rumunia), uzyskała ponadto  III nagrodę
na 6. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano (Włochy).

Współpracowała z Münchener Kammerorchester, a także Bach Collegium München, a jako pierwsza flecistka Bayerisches Symphonieorchester München grała
m.in. pod batutą takich sław dyrygenckich jak: Sir Colin Davis, Mariss Jansons, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Zubin Mehta, Christoph Poppen, Helmuth Rilling.

Czynnie koncertując w Europie i Ameryce Północnej, wielokrotnie brała udział  w prawykonaniach koncertów jej dedykowanych i to zarówno przez polskich,
jak i zagranicznych kompozytorów. Jako członek fundacji Yehudi Menuhina prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Za wybitne osiągnięcia artystyczne wyróżniono ją wieloma nagrodami i stypendiami, m.in. Komisji Fulbrighta, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Deutscher Akademischer Austauschdienst , All Flutes Plus, Jeunesses Musicales, Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst, Top Wind oraz Stiftung für Musik Zürich.


Termin i miejsce koncertu
12 sierpnia (wtorek), godz. 19.00
Szczecin, al. Wojska Polskiego 73
Polskie Radio Szczecin
Studio Koncertowe im. Profesora Jana Szyrockiego

Absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium, Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryż oraz Yale University w New Haven.

Jest laureatem wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych, w tym tak prestiżowych jak: 8.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Jean Pierre Rampala w Paryżu, 3.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Carla Nielsena w Odense,
1. Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Theobalda Böhma w Monachium oraz
5. Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano.

Jako solista i kameralista koncertował w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Współpracował też z wieloma renomowanymi orkiestrami. Występował w prestiżowych salach koncertowych, m.in. w nowojorskim Carnegie Hall, w monachijskiej filharmonii, Gasteig-Carl-Orff-Saal i Herkulessaal, a także w lipskim Gewandhaus, wiedeńskich Musikverein-Goldener Saal i Konzerthaus oraz w berlińskim Konzerthaus. Grał pod batutą takich gwiazd dyrygentury jak Agnieszka Duczmal, Jacek Kaspszyk, James Levin, Jerzy Maksymiuk, Zubin Mehta, Krzysztof Penderecki i Helmuth Rilling.

W styczniu 2010 roku zadebiutował z London Symphony Orchestra i nagrał z nią płytę z koncertem Michaela Colina. Wielokrotnie też był zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora, z którym w roku 2014 utrwalił to dzieło na płycie kompaktowej. Dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych, telewizyjnych oraz płytowych, m.in dla wytwórni Fleur
de Son Classic, Naxos i Sony. Jego koncerty były transmitowane przez znane stacje radiowe, w tym BBC Radio 3, BR4, Deutschlandfunk Kultur, Norddeutscher Rundfunk, Polskie Radio Program II, Radio France, RMF Classic, Südwestrundfunk.

Znani współcześni kompozytorzy chętnie dedykowali mu swoje utwory, a wśród nich m.in. Michael Colina, Harald Genzmer, Piotr Moss, Paweł Mykietyn, Grażyna Pstrokońska-Nawratil, Kaja Sariaho i Enjott Schneider.

Juror międzynarodowych konkursów fletowych, prowadził kursy mistrzowskie w Europie i Azji.

Najliczniej uhonorowany w historii polski flecista, za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymał wiele prestiżowych nagród i nominacji, m.in. Deutsche Stiftung Musikleben, Gasteig-Musikpreis, Gloria Artis, Gwarancje Kultury, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Paszport Polityki i Zeit-Preis. Narodowy Bank Polski sfinansował film telewizyjny o artyście, odtwarzany na antenach TVP 1 i TV Polonia.

W latach 2015 i 2016 wręczono mu prestiżową nagrodę fonograficzną International Classical Music Award (ICMA).


Termin i miejsce koncertu
12 sierpnia (wtorek), godz. 19.00
Szczecin, al. Wojska Polskiego 73
Polskie Radio Szczecin
Studio Koncertowe im. Profesora Jana Szyrockiego

Pianistka urodzona w 1998 roku w Białej Podlaskiej, w roku 2020 ukończyła studia licencjackie w klasie dr hab. Joanny Marcinkowskiej oraz mgr. Łukasza Byrdego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Nadnoteckie Bel Canto, dokonała wielu prawykonań kompozycji współczesnych m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich w grze solowej m.in. u prof. Therese Fahy, a w dziedzinie kameralistyki u prof. Jewgienija Sinajskiego.

Pianistka planuje kontynuować edukację muzyczną na studiach magisterskich w poznańskiej Akademii Muzycznej.


Termin i miejsce koncertu
11 sierpnia (wtorek), godz. 19.00
Szczecin, bazylika archikatedralna św. Jakuba Apostoła
ul. św. Jakuba Apostoła 1

Absolwent reżyserii dźwięku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest studentem śpiewu solowego (klasa prof. Tomasza Zagórskiego) Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Otrzymał wyróżnienie i nagrodę specjalną za interpretację utworu barokowego
na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina we Vráblach na Słowacji. Solista i kameralista brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, m. in. Bad Hersfelder Festspiele, Rossini in Wildbad – Belcanto Opera Festival, Musica Sacromontana i Nadnoteckie Bel Canto. Jako solista wykonywał liczne dzieła kantatowo-oratoryjne oraz operowe, m.in. Te Deum M.A. Charpentiera, Requiem oraz Misa Criolla A. Ramireza, Mszę G-dur F. Schuberta, Sigismondo
G. Rossiniego, Mszę koronacyjną i La finta giardiniera W.A. Mozarta, Kabalistę
J. Elsnera, a także Zamek na Czorsztynie K. Kurpińskiego.

W poznańskim Teatrze Muzycznym, z którym podjął współprace w roku 2016, śpiewał w spektaklach Skrzypek na dachu i Uśmiechnij się z Kiepurą oraz transmitowanych przez TVP koncertach Wigilijna Tytka.

Swoje umiejętności wokalne doskonalił na mistrzowskich kursach wokalnych
m.in. u prof. prof. E. Blahovej, I. Kłosińskiej, J. Rappé oraz  R. Karczykowskiego. Z Męskim Kameralnym Zespołem Śpiewu Cerkiewnego Partes, którego jest członkiem, koncertuje w kraju i za granicą.


Termin i miejsce koncertu
11 sierpnia (wtorek), godz. 19.00
Szczecin, bazylika archikatedralna św. Jakuba Apostoła
ul. św. Jakuba Apostoła 1

Szczecinianka prowadząca obecnie sekcję altówek w Operze na Zamku w Szczecinie dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Akademii Sztuki w Szczecinie, w klasie altówki
dr. hab. Marcina Murawskiego. W roku 2011, decyzją Rektora i Dziekana Uczelni, reprezentowała swoją Alma Mater podczas warszawskiego konkursu organizowanego pod hasłem ,,Prezentacja najlepszych studentów polskich uczelni muzycznych”, natomiast w roku 2013 otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za ,,Najlepsze Dyplomy Artystyczne Akademii Sztuki w Szczecinie”.

Solistka i kameralistka współpracuje m.in. z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Baltic Neapolis Orchestra, Orkiestrą Academia, Szczecińską Młodzieżową Orkiestrą Kameralną (koncertmistrz altówek), z zespołami BaRock, String Girls Band, Accord-Strings Ensemble, Women String Trio.

Altowiolinistka grała w lipskim Gewandhaus, berlińskim Konzerthaus oraz nowojorskich salach Carnegie Hall i Lincoln Center, występowała też na wielu estradach Europy, m.in. w Danii, Niemczech, Polsce i Szkocji.

Nagrała także kilka płyt długogrających, wśród nich m.in.: ,,Michael Kimber-Music
for Viola(s)” oraz „Verbum nobile” z prestiżową nagrodą International Classical Music Awards (Mediolan 2013).


Termin i miejsce koncertu
4 sierpnia (wtorek), godz. 19.00
Trzęsacz, kościół Miłosierdzia Bożego
ul. Pałacowa 3

Absolwent klasy fortepianu prof. Józefa Stompla oraz klas kameralnych prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Urszuli Stańczyk Akademii Muzycznej w Katowicach.

Brał udział w mistrzowskich kursach pianistycznych i muzyki kameralnej, pracując pod kierunkiem m.in. Barbary Halskiej, Ryszarda Baksta, Rudolfa Buchbindera i Konrada Richtera. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (1986/1987), laureat konkursów pianistycznych na stypendia artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985 i 1986), Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Łodzi (1986) oraz Festiwalu Augustowskie Spotkania Młodych (1985).

Jako solista i kameralista występował w Polsce i za granicą, m.in. w Brazylii, Francji, Hongkongu, Malezji, Niemczech, Pakistanie, Szwecji, na Słowacji i Ukrainie.
Brał udział w wielu festiwalach, takich m.in. jak „Warszawska Jesień”, Festiwal Prawykonań w Katowicach, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Chantarelle Festiwal w Gołuchowie.

Dokonał prawykonań muzyki najnowszej, licznych nagrań dla Polskiego Radia oraz
dla TVP. Zrealizował nagrania płytowe, m.in. z kontrabasistką Ireną Olkiewicz: Medytacja Thais, a także z pianistką Gabrielą Szendzielorz: Muzyka współczesnych kompozytorów śląskich dla dwóch pianistów.

Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami i był akompaniatorem podczas licznych  kursów mistrzowskich, m.in.:
– fletowych z Jadwigą Kotnowską, Jerzym Mrozikiem, Grzegorzem Olkiewiczem, Łukaszem Długoszem, Michelem Martinem Koflerem, Treworem Wye, Philipem Bernold, Andrasem Adorjan, Peterem-Lukasem Grafem, Miriam Nastasi i Janosem Ballintem,
– saksofonowych z Jean-Marie Londeixem, Bernardem Steuerem,
– kontrabasowych z Thomasem Martinem, Davidem Walterem, Ireną Olkiewicz,
– klarnetowych na Spotkaniach Mistrzów XX wieku z Młodymi Artystami XXI wieku
z Maestro Michelem Lethiec.


Termin i miejsce koncertu
12 sierpnia (wtorek), godz. 19.00
Szczecin, al. Wojska Polskiego 73
Polskie Radio Szczecin
Studio Koncertowe im. Profesora Jana Szyrockiego

W rodzinnym mieście Legnicy ukończyła Szkołę Muzyczną II Stopnia (klasa śpiewu solowego Agnieszki Justyny Szumiło) oraz brała udział m.in. w projektach młodzieżowych organizowanych przez Legnicki Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (Lato w Teatrze, a także Młodzież Tworzy Musical).

Studentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (klasa śpiewu solowego prof. Iwony Kowalkowskiej) współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem Nadnoteckie Bel Canto i orkiestrami Filharmonii Sudeckiej, Trybunału Koronnego w Lublinie, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie oraz Chevalier
de Saint-Georges, z którą odbyła tournée po Francji.


Termin i miejsce koncertu
11 sierpnia (wtorek), godz. 19.00
Szczecin, bazylika archikatedralna św. Jakuba Apostoła
ul. św. Jakuba Apostoła 1

W życiu starała się poszerzać wiedzę szczególnie na temat dwóch swoich pasji
– muzykii medycyny. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Poznaniu, odbyła studia podyplomowe m.in. w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (Zarządzanie prawno-finansowe spółkami Skarbu Państwa) i na poznańskim Uniwersytecie Medycznym (Metodologia badań naukowych w medycynie), ponadto otrzymała Certyfikat Vienna School of Clinical Research w Wiedniu, a doktorat obroniła na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Znalazła się w nielicznej grupie polskich dziennikarzy, którzy otrzymali specjalizację Dziennikarz Medyczny nadaną przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Autorka zróżnicowanych programów radiowych – od krótkiej informacji
po reportaż. W ciągu blisko 40 lat pracy w Polskim Radiu Szczecin stworzyła kilka tysięcy audycji. Zajmowała kolejno stanowiska: młodszego redaktora, redaktora, publicysty i komentatora, pełniąc funkcje kierownika Redakcji Muzycznej, następnie Redakcji Publicystyki i sekretarza Rozgłośni. Jej programy radiowe emitowano w publicznych rozgłośniach Niemiec, Kanady i Łotwy, a także w Radiu dla Ciebie
oraz w programach I, II, III i IV  Polskiego Radia.

Była konsultantką muzyczną przy filmach tworzonych w zespole filmowym TOR Krzysztofa Zanussiego, a także redaktorem nagrań muzyki filmowej utrwalonej
przez wybitnych solistów, zespoły kameralne, jak też muzyków Orkiestry Filharmonii Narodowej. Pracowała w charakterze redaktora bądź kierownika produkcji
przy nagraniu ponad stu polskich płyt kompaktowych, m.in. duetu fortepianowego Marek i Wacek, L. Możdżera, K. Dębskiego, zespołu Lombard, R. Rynkowskiego
i Z. Wodeckiego.

Współpracowała również z Centrum Badawczo-Rozwojowym Genetycznych Badań Nowotworów Złośliwych Profesora Jana Lubińskiego, współrealizując projekt Narodowego Programu Zdrowia związany z podejmowaniem inicjatyw na rzecz profilaktyki chorób związanych z zanieczyszczeniem środowiska oraz zmian klimatu.

Autorka publikacji prasowych i naukowych, wiceprezes stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia w Warszawie otrzymała wiele nagród i wyróżnień honorowych,
w tym m.in.: Publicysta Roku – 1995 i 1999, Optimus Hominum – Nagroda Roku 2002, Dziennikarz Medyczny 2012 Roku – pierwsza nagroda.


Termin i miejsce wydarzenia
6 sierpnia (czwartek), godz. 18.00
Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecin
ul. Korsarzy 34

 

 

Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu i Akademii Sztuki w Szczecinie współpracował z orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie, Baltic Neopolis Orchestra, Orkiestrą L’Autunno, Orkiestrą Kameralną w Prenzlau. Nauczyciel altówki w szkołach muzycznych województwa zachodniopomorskiego jest współtwórcą Grodzkiej Agencji Artystycznej,
a z zamiłowania zajmuje się aranżowaniem muzyki na instrumenty smyczkowe solo, składy kameralne, orkiestrowe oraz dla gwiazd polskiej sceny rozrywkowej.


Termin i miejsce koncertu
5 sierpnia (środa), godz. 19.00
Trzęsacz, kościół Miłosierdzia Bożego
ul. Pałacowa 3

1 2 3